4. 12. 2019 Čtení s čertovskou babičkou

4.12.2019   Kategorie: Knihovna   autor:    vložil: Městská knihovna Sušice   přečteno: 31x

Peklo v knihovně jste mohli navštívit 4. prosince. Čertice Pekelína a Kopýtko se snažily s příchozími dětmi obelhat čertovskou babičku. Aby se nezlobila, že v pekle pobíhá „lidská chátra“, proměnily děti v čertíky a čertice. Babička jejich lest stejně prohlédla, ale vůbec se nezlobila. Vyprávěla si s dětmi o životě v pekle, přečetla jim příběh o čertovské škole a hádankami představila i své přátelé z říše nadpřirozených bytostí. Dokonce jim poradila, co musí udělat, aby se mohly vrátit zpět na zem. Falešní čertíci a čertice  splnili tři úkoly završené čertovským tanečkem, a tím se osvobodili. Děti odešly, čertovská babička povečeřela guláš z hadích ocásků a knihovna se jedním čertím plivnutím vrátila do původního stavu. Čas adventní je zkrátka plný kouzel.