30. 9. - 4. 10. 2019 Týden knihoven

4.10.2019   Kategorie: Knihovna   autor:    vložil: Městská knihovna Sušice   přečteno: 17x

První říjnový týden přísluší, již po třiadvacáté, celostátní akci Týden knihoven. V naší knihovně jsme pro návštěvníky připravili několikero zpestření.

Na oddělení pro dospělé se celý týden podávala káva a čaj zdarma. Tato nabídka byla přijata s velkým potěšením všech příchozích. Ve středu, 2. října, jsme přivítali Ing. Marcelu Krčálovou, velice milou a energickou osobnost, která nám dala nahlédnout pod pokličku bájné čokolády. Vyprávěla o historii, výrobě a hlavně o blahodárných účincích pravé, poctivé čokolády. Po celou dobu přednášky hosté ochutnávali a vychutnávali čokolády různých druhů, chuťových variací a tónin. Čokoláda a sama přednášející přispěla k velice příjemné atmosféře, a proto doufáme, že jsme paní Krčálovou neviděli v naší knihovně naposledy.

Týden knihoven na dětském oddělení odstartoval Kiddův čtenářský klub. Mgr. Václav Diviš s Margit Divišovou, Václavem Ledvinou a Jirkou Hlaváčkem připravili zábavný hodinový program na téma Hanýžka a Martínek. Scénické čtení z této knihy J. Š. Baara obohatila tato čtveřice o mnoho písniček. A jelikož si vyprávěli také o pouti, nechyběly ani perníčky a balónky. Chodby naší knihovny ozdobila výstava karikatur českých vědkyň, které v době, jež nebyla pro ženy příliš příznivá, uspěly a dokázaly se nesmazatelně zapsat do rozvoje české a světové vědy. Po celý týden si děti mohly vyzkoušet práci knihovníka přímo za výpůjčním pultem. Tuto možnost využilo opravdu mnoho dětí, které se s pečlivostí a laskavostí postaraly o zákazníky dětského oddělení. Kromě toho bylo připraveno dostatečné množství vyřazených knih, ze kterých děti vytvářely stavby dle své fantazie.

Ale nejen v týdnu knihoven dopřáváme návštěvníkům „něco navíc“. Proto sledujte webové stránky či FB naší knihovny, kde se o plánovaných akcích dozvíte více. My se těšíme na viděnou!