10. 12. 2018 Kiddův čtenářský klub: Vánoce přicházejí

10.12.2018   Kategorie: Knihovna   autor:    vložil: Městská knihovna Sušice   přečteno: 31x

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé... S blížícím se vánočním časem se v knihovně uskutečnil tematický program, kde si pan Mgr. Václav Diviš a jeho přátelé povídali s dětmi o Vánocích, vánočních zvycích, Adventu a Štědrém dnu. Nechybělo ani vyprávění pohádky, kdy si děti vyslechly příběh o pastýři. K Vánocům neodmyslitelně patří koledy, a tak si společně s dětmi zazpívaly známé koledy jako Narodil se Kristus Pán, Nesem vám noviny, Štědrý večer nastal, Jak jsi krásné neviňátko, Veselé vánoční hody, Slyšte, slyšte pastuškové  nebo Pojďte všichni k jesličkám. Odměnou jim za to byla nadílka v podobě sladké vánočky, jablíček a oříšků. Vánoční atmosféru celého programu umocnila příjemná vůně purpury. Děti také přednesly básničky týkající se krásného adventního období. A aby se o vánočních tradicích jen nepovídalo, děti si mohly vyzkoušet pouštění lodiček ze skořápek od ořechů.

Na Kiddův čtenářský klub se můžete těšit i během nadcházejícího roku, kdy pro vás opět budou přepraveny zajímavé a hravé programy. Krásné Vánoce!