29. 11. 2017 PEKLO V KNIHOVNĚ 1

30.11.2017   Kategorie: Knihovna   autor: Měk Sušice   vložil: Městská knihovna Sušice   přečteno: 85x

29. listopadu se knihovna proměnila v peklo, a to doslova. Čertovskou babičku a její vnučky navštívilo přes 50  hříšníků, kteří, jak se ukázalo, vůbec hříšnými nejsou a do pekla opravdu nepatří. O nechutně čisté človíčky se postarala Pekelína, pořádně je ušmudlala, babička jim rozdala rohy, a tak se nemuseli bát, že je Lucifer ve svém příbytku načapá. Babička vyprávěla, četla pohádky a společně si i pekelně zatančili. Děti také musely splnit tři úkoly, aby je peklo pustilo zpátky na zem - uhádnout hádanku, nakrmit Lucifera a prokázat odvahu tím, že vstoupí do čertovské chaloupky. Všichni byli úspěšní a mohli se vypravit zpátky na zem do svých domovů. Babička měla z návštěvy velikou radost. Trochu záviděla té lidské chásce jejich život na zemi, kde naštěstí stále ještě platí, že když se k sobě lidé chovají slušně a hezky, pomáhají si a nemyslí jen na sebe, mají spokojený život plný přátel a lásky. Tak na to všichni pamatujme a chovejme se tak, aby se nám tu spolu dobře žilo...